Skip to main content

Вертебропластика

Лікування патологічних переломів хребта

Лікування патологічних переломів хребта

Метастази у хребті часто ускладнюються патологічними переломами уражених хребців. Даний стан супроводжується сильними болями спині, які можуть не проходити після прийому знеболювальних засобів.

Вертебропластика, або цементопластика, або вертебральна аугментація – це процедура, під час якої у зруйнований метастазом хребець вводиться медичний цемент. Останній швидко твердне у просторі кістки і формує внутрішній зліпок хребця, заповнюючи його. Тим самим кістковий цемент укріплює та стабілізує кістку. Болі у спині проходять, тому що хребець знов виконує свою підтримуючу функцію.

Консультація лікаря

Показання до проведення вертебропластики – це наявність патологічного перелому хребця внаслідок його метастатичного ураження, остеопорозу, гемангіоми або через травму.

Ми проводимо вертебропластику і як самостійну процедуру, так і в поєднанні з іншими втручаннями. Наприклад, після радіочастотної абляції пухлини в хребці ми можемо ввести цемент в ділянку зруйнованого метастазу, щоб попередити розвиток патологічного перелому цього хребця у майбутньому.

Болі в спині в онкологічного пацієнта можуть бути пов’язані з іншими проблемами – наприклад, з пухлинами черевної порожнини або малого таза, які стискають нервові сплетіння. В такому випадку ефективним методом боротьби з болем буде хімічний невроліз.

На що очікувати під час процедури

Безпосередньо перед процедурою Вам встановлять внутрішньовенний катетер, через який введуть препарати.

Вертебропластика проводиться під контролем рентгеноскопії. Вас покладуть на живіт на спеціальному столі. Ми зробимо ін'єкцію місцевого анестетика, після чого введемо спеціальну голку в уражений хребець. Через цю голку ми введемо медичний цемент. Після завершення процедури місця проколів будуть заклеєні пов'язками, які Ви маєте зняти наступної доби. Вам буде необхідно лежати щонайменше протягом двох годин після процедури.

Втручання займає близько 60-90 хвилин. Ви не будете відчувати болю - лише перший укол в ділянці спини, яким ми знеболюємо шкіру, може бути неприємним.

Ви зможете відправитись додому через кілька годин або наступного дня після процедури. Бажано, щоб Вас відвезла додому доросла особа, якій Ви довіряєте. Ця людина також повинна мати змогу зв'язатися з нами у випадку виникнення будь-яких хвилювань, що пов'язані з Вашим здоров'ям.

Після процедури

  • Протягом кількох днів ви можете відчувати біль у тій ділянці спини, куди були введені голки.
  • Не сідайте за кермо та не користуйтеся складною технікою протягом 24 годин після процедури.
  • Не вживайте алкогольних напоїв протягом 24 годин після процедури.
  • Наступного ранку після процедури зніміть пов'язку зі спини.
  • Приймати душ можна наступного дня після процедури.

Повідомте нас, якщо з'явилися симптоми:

  • температура 38 °C і вище;
  • збільшення больових відчуттів після процедури;
  • почервоніння чи припухлість у місці ін'єкції;
  • будь-які інші проблеми.

Всі питання, що цікавлять Вас, що стосуються цього методу лікування, Ви можете поставити за телефонами та електронною поштою, вказаними в розділі "Контакти". Передзвоніть або напишіть нам, і ми відповімо на всі Ваші запитання.

З результатами лікування наших пацієнтів можна ознайомитися в розділі «Історії наших пацієнтів».

Телефонуйте нам і ми постараємося Вам допомогти!

Питання та відповіді

Що таке Радіочастотна абляція?

Абляція - це метод прямого спрямованого руйнування тканин, яка досягається шляхом фізичного або хімічного/електрохімічного впливу.

Радіочастотна абляція (РЧА) є одним із варіантів абляції. Вона приваблює простотою виконання і короткою тривалістю процедури, малою кількістю ускладнень і низькою летальністю, великим обсягом пухлинної тканини, що може бути знищена.

Потрібна наша консультація?

Ми завжди готові допомогти Вам