Skip to main content

Інформація для пацієнтів

У цьому розділі ми постараємося дати Вам найповнішу інформацію щодо підготовки та проведення операції, поведінки після операції, профілактики захворювань, дієти та способу життя.

Дієтичний стіл №5 у гастроентерології

19 липня 2023

Дієтичний стіл №5, також відомий як "Дієта №5", є однією з ключових терапевтичних дієт у галузі гастроентерології. Цей режим харчування був розроблений великим терапевтом і дієтологом М. І. Певзнером і застосовується для лікування і підтримки функції печінки, жовчного міхура і жовчних проток.

Метою цієї статті є огляд дієтичного столу №5, його основних принципів, показань для застосування, список рекомендованих і заборонених продуктів, а також його роль у лікуванні різних захворювань гепатобіліарної системи.

Дієтичний стіл № 5

09 травня 2023

Показання до застосування

  • хронічні гепатити, поза загостренням;
  • хронічні холецистити;
  • холецистити в разі одужання;
  • цироз печінки, якщо немає недостатності функції;
  • жовчнокам'яна хвороба;
  • гострі гепатити та холецистити в період одужання;
  • крім того, дієту 5 призначають, якщо немає вираженої патології кишечника.

Госпіталізація

21 квітня 2023

Шановний пацієнт/пацієнтка!

Вам призначили госпіталізацію в Інститут медичної радіології. Ми прекрасно розуміємо, що контакт із лікарями - це стрес. Госпіталізація в стаціонар і очікування майбутньої операції - це позамежний стрес навіть для найсміливіших і найвідважніших. Щоб полегшити Вам підготовку до госпіталізації, ми склали алгоритм того, що необхідно зробити перед госпіталізацією і що бажано взяти з собою в лікарню.

Підготовка до операції

19 грудня 2022

Якщо Ви читаєте цей розділ, значить, Вам заплановано проведення процедури або невеликого оперативного втручання. Операції, які виконуються в методами інтервенційної радіології, належать до малоінвазивних маніпуляцій.  Це означає, що ці процедури безпечно, зручно й ефективно можуть проводитися в амбулаторних умовах.

Підготовка до біопсії

14 грудня 2022

Якщо Ви читаєте цей розділ, значить, Вам заплановано проведення біопсії. Більш повну інформацію Ви знайдете на сторінці "Запитання та відповіді" у вкладці "Інформація для пацієнтів". Тут ми підкажемо Вам, як підготуватися до процедури.