Метастази в печінці
Хірургічне лікування без операції
Метастази в печінці
Через печінку проходить кров від більшості органів черевної порожнини. 40% пацієнтів, у яких вперше діагностували рак, вже мають метастази в печінці. Операбельні з них лише 15%.
До нещодавнього часу єдиним радикальним методом лікування метастазів у печінці була резекція печінки. Це операція, під час якої видаляється уражена ділянка органу. Але зазвичай пацієнти нелегко переносять таке втручання. До того ж, оперативне втручання не завжди можливе через супутню патологію, знесилення пацієнта хворобою, високі анестезіологічні ризики.
Хіміотрерапія, імунотерапія та таргетна терапія спрямовані в тому числі на лікування метастазів у печінці. Але ці методи не є радикальними. Тому якщо є змога знищити пухлинний осередок фізично – слід скористатись цією можливістю.
Абляція - це метод прямого спрямованого руйнування тканин, яка досягається шляхом фізичного або хімічного/електрохімічного впливу.
Радіочастотна абляція (РЧА) є одним із варіантів абляції. Вона приваблює короткою тривалістю процедури, малою кількістю ускладнень і низькою летальністю, великим обсягом пухлинної тканини, що може бути знищена.
РЧА не замінює та не виключає застосування інших методів лікування в онкології та часто виконується в поєднанні з хіміотерапією та променевою терапією. Як і хірургічна операція, РЧА може бути як проміжним (підготовчим), так і єдиним етапом лікування злоякісної пухлини та її метастазів.
Даний метод лікування можна використовувати повторно в разі появи нових пухлинних вогнищ або в разі продовження зростання вже пролікованих утворень. Ускладнення під час РЧА виникають дуже рідко та зазвичай не потребують додаткових маніпуляцій. А ймовірність летального результату в результаті абляції не перевищує 1%.
Оскільки сучасні методи дослідження дають змогу виявляти метастази розміром до 1,0 см, то РЧА можна виконати на найефективнішому етапі, коли вогнища мають діаметр до 3 см. Але можливості методу нині дають змогу застосовувати його при розмірах пухлин до 7-10 см.
Переваги радіочастотної абляції:
- мінімальна операційна травма
- безпечність та швидкість процедури
- легко переноситься пацієнтом
- короткий період відновлення
- необмежена кількість процедур
- ефективність дорівнює операції
- застосовується як самостійно, так і в комбінації з іншими видами лікування
- мінімальна кількість протипоказань
Показання до радіочастотної абляції:
- Поодинокі вогнища до 5-7 см
- Чисельні вогнища (до 7-10 шт.) розміром до 1-1,5 см
- Стабілізація пухлинного процесу
- Відсутність інвазіі порожнистих органів, судин та нервових сплетінь
Протипоказання до радіочастотної абляції:
- Розповсюдження пухлини за межі печінки;
- Порушення згортання крові, які не коригуються медикаментозно;
- Множинні осередки великого розміру
Детальніше про радіочастотну абляцію, на що очікувати під час та після процедури дізнайтесь на сторінці, що присвячена радіочастотній абляції.
В деяких випадках може використовуватись метод трансартеріальної хіміоемболізації гілок артерій печінки. Така процедура ефективна у разі, якщо метастази в печінці мають дуже виражене артеріальне кровопостачання. Під час хіміоемболізації через прокол кровоносної судини на руці або нозі в артерії, що живлять метастази, вводять суміш дуже дрібних часточок – емболів.
Фізичні властивості емболів дають змогу накопичувати в собі хіміопрепарат. Такі емболи перед проведенням хіміоемболізації "навантажуються" необхідною дозою хіміопрепарату, який після введення в організм повільно протягом кількох тижнів виділяється в кровотік пухлини. Таким чином досягається пролонгований ефект регіонарної хіміотерапії. Хіміопрепарат селективно впливає на пухлинні клітини протягом тривалого часу (до 6 тижнів).
Хіміоемболізація дозволяє атакувати ракові клітини двома способами:
- Забезпечується дуже висока концентрація хіміопрепарату безпосередньо в пухлині, не спричиняючи токсичного впливу на весь організм. При цьому хіміопрепарат виділяється з навантажених емболів поступово, що дозволяє досягти пролонгованої місцевої дії на ракові клітини;
- При закритті просвіту судин припиняється кровопостачання пухлини, тим самим позбавляючи злоякісні клітини кисню та поживних речовин, необхідних для їхнього зростання.
Як і радіочастотна абляція, хіміоемболізація може використовуватись як самостійний метод лікування, так і в поєднанні з іншими методиками. Хіміоемболізацію можна поєднати з радіочастотною абляцією, хірургічним втручанням, хіміотрерапією та променевою терапією.
Детальніше про хіміоемболізацію, на що очікувати під час та після процедури дізнайтесь на сторінці, що присвячена хіміоемболізації.
Всі питання, що цікавлять Вас, що стосуються лікування метастазів у печінці, Ви можете поставити за телефонами та електронною поштою, вказаними в розділі "Контакти". Передзвоніть або напишіть нам і ми постараємося відповісти на всі Ваші запитання.
Питання та відповіді
Абляція - це метод прямого спрямованого руйнування тканин, яка досягається шляхом фізичного або хімічного/електрохімічного впливу.
Радіочастотна абляція (РЧА) є одним із варіантів абляції. Вона приваблює простотою виконання і короткою тривалістю процедури, малою кількістю ускладнень і низькою летальністю, великим обсягом пухлинної тканини, що може бути знищена.
Потрібна наша консультація?
Ми завжди готові допомогти Вам