Skip to main content

Мікрохвильова абляція

ХІРУРГІЧНЕ ЛІКУВАННЯ РАКУ БЕЗ ОПЕРАЦІЇ ТА ШРАМІВ!

Мікрохвильова абляція

В Україні понад 1 мільйон людей страждають на онкологічні захворювання. Щодня 450 людей дізнаються про те, що вони хворі на рак. Кількість випадків захворювання на злоякісні новоутворення щорічно збільшується приблизно на 140 тисяч осіб.

Часто лише згадка про діагноз "рак" супроводжується панічним страхом за себе, здоров'я та життя близьких. Але не варто впадати у відчай, а братися за вирішення проблеми!

Консультація лікаря

Існує багато різних напрямків у лікуванні злоякісних пухлин. Одним з найбільш перспективних з них є інтервенційна онкологія. Поряд з хірургічним втручанням, променевою терапією та хіміотерапією вона стає основним методом лікування раку. Завдяки використанню радіочастотної, мікрохвильової абляції, кріо- та лазерної деструкції з'явилася можливість допомагати пацієнтам, які ще кілька років тому вважалися невиліковними.

Мікрохвильова абляція (МХА) - це новий сучасний метод лікування злоякісних пухлин та їх метастазів. Процедура базується на використанні голки-антени, яка вводиться в пухлинний вузол і випромінює мікрохвилі, як в мікрохвильовій печі. Під впливом цих хвиль молекули води починають обертатися навколо себе, утворюється тертя і тепло. Клітини пухлини нагріваються до температури 105 градусів і руйнуються.

Мікрохвильова абляція успішно застосовується в усьому світі при лікуванні пухлин легенів, печінки, нирок та інших органів без відкритого хірургічного втручання!

Головною перевагою цієї процедури є малоінвазивність - операція проводиться через невеликий прокол шкіри. Це означає, що Вам не потрібно буде тиждень лежати в стаціонарі і бачити на своєму тілі післяопераційні шрами!

МХА допоможе Вам у наступних випадках:

 • Злоякісна пухлина легень, печінки, нирок та інших паренхіматозних органів розміром до 3 см
 • Кількість метастазів до 3-5 (в деяких випадках можливе лікування великої кількості пухлин)
 • Пухлинний вузол розташований поблизу життєво важливих органів і не підлягає стандартному хірургічному лікуванню
 • Хірургічне втручання протипоказане через супутні хронічні захворювання

МБА проводиться під контролем апарату УЗД або комп'ютерної томографії. Тонка антена вводиться через шкіру безпосередньо в пухлину під місцевою анестезією або наркозом. Процедура триває від 30 до 60 хвилин, в залежності від розміру та кількості пухлинних вузлів. Після процедури, коли антени будуть видалені, медсестра накладе пов'язку. Вам необхідно буде перебувати в стаціонарі ще кілька днів, щоб медичний персонал міг цілодобово спостерігати за Вашим станом. Після цього Ви зможете відправитися додому.

У Центрі інтервенційної онкології ми проводимо різні види абляції: радіочастотну, мікрохвильову, лазерну (застосовується при вузлах щитовидної залози).

Перевагами мікрохвильової абляції є:

 • Швидкість. Мікрохвильова абляція виконується швидше
 • Температура. Температура впливу при мікрохвильовій абляції вища
 • При мікрохвильовій абляції ефект витоку тепла виникає менше, тому вона ефективна біля великих судин.

Мікрохвильова абляція може застосовуватися в комплексі з променевою терапією і хіміотерапією. Тактику лікування визначить Ваш лікар. Найбільш успішне лікування пухлин проводиться при поєднанні мікрохвильової абляції з хіміоемболізацією артерій, що живлять пухлину.

У Центрі інтервенційної онкології ми успішно проводимо лікування пухлин різної локалізації без операції!

Більш детальну інформацію про мікрохвильову абляцію Ви можете отримати в розділі "Питання та відповіді"

З результатами лікування наших пацієнтів можна ознайомитися в розділі "Історії пацієнтів".

Якщо у Вас виникли питання щодо даного методу лікування, Ви можете отримати консультацію за телефоном або електронною поштою.

Телефонуйте - і ми Вам допоможемо!

Питання та відповіді

ЩО ТАКЕ МІКРОХВИЛЬОВА АБЛЯЦІЯ?

Мікрохвильова абляція (МВА) - це новий сучасний метод лікування злоякісних пухлин та їхніх метастазів. Процедура заснована на використанні голки-антени, яка вводиться в пухлинний вузол і випромінює мікрохвилі, як у мікрохвильовій печі. Під впливом цих хвиль молекули води починають обертатися навколо себе, утворюється тертя і тепло. Клітини пухлини нагріваються до температури 105 градусів і руйнуються.

У ЧОМУ ПЕРЕВАГИ МІКРОХВИЛЬОВОЇ АБЛЯЦІЇ ПЕРЕД ІНШИМИ МЕТОДАМИ ЛІКУВАННЯ?
 1. простота виконання
 2. короткочасність процедури
 3. порівнянність за радикалізмом із хірургічним лікуванням
 4. мінімальна операційна травма
 5. легка переносимість пацієнтом
 6. мала кількість ускладнень
 7. низька післяопераційна летальність (менше 1%)
 8. швидкий період відновлення
 9. можливість проведення необмеженої кількості процедур
 10. застосування як єдиного методу вирішення проблеми, а також можлива комбінація з іншими видами лікування
 11. мінімальні протипоказання
У ЧОМУ ВІДМІННІСТЬ МІКРОХВИЛЬОВОЇ АБЛЯЦІЇ ВІД РАДІОЧАСТОТНОЇ?
 • Швидкість. Мікрохвильова абляція виконується швидше.
 • Температура. Температура дії під час мікрохвильової абляції вища.
 • Ефективність. Під час мікрохвильової абляції ефект витоку тепла виникає менше, тому вона ефективна біля великих судин
КОМУ ЦЕ ПІДХОДИТЬ?

Абляція показана пацієнтам із пухлинами та поодинокими (до 5) метастазами в печінці, легенях, нирках, м'яких тканин, кістках.

КОЛИ АБЛЯЦІЯ НЕ ПОКАЗАНА?

Абляцію не слід виконувати в разі розташування пухлини біля великих бронхів, часткових жовчних проток, порожнистих органів, у разі множинних пухлин, дисемінації пухлинного процесу, у разі наявності великої кількості метастазів та їхніх великих розмірів (більше ніж 50-60 мм), у разі тяжкої коагулопатії.

НАСКІЛЬКИ ЕФЕКТИВНА АБЛЯЦІЯ?

Під час мікрохвильової абляції відбувається вплив на конкретний пухлинний вузол. При дотриманні показань і протипоказань цей метод можна порівняти за радикалізмом із хірургічним лікуванням.

ЦЕ БОЛІСНО?

Мікрохвильова абляція виконується під місцевою анестезією або наркозом. Пацієнти можуть відчувати лише легкий дискомфорт. У більшості випадків у післяопераційному періоді знеболювання не потрібне.

ЦЕ БЕЗПЕЧНО?

Використання сучасного обладнання, постійний візуальний контроль за просуванням антени і перебігом операції, а також мінімальний обсяг ушкодження тканин робить мікрохвильову абляцію значно безпечнішою за стандартні хірургічні операції. Її можна проводити за тяжкої супутньої соматичної патології.

СКІЛЬКИ ЧАСУ ЗАЙМАЄ АБЛЯЦІЯ?

Тривалість мікрохвильової абляції залежить від безлічі факторів, але зазвичай становить кілька хвилин. Основний час йде на підготовчий етап, саме хірургічне втручання виконується досить швидко.

ЯК СКОРО МОЖНА ПОВЕРНУТИСЯ ДО РОБОТИ?

Мінімальний обсяг операційної травми значно скорочує перебування хворих у стаціонарі. У більшості випадків після мікрохвильової абляції пацієнти виписуються не пізніше, ніж через дві доби після операції. Через кілька днів можна повертатися до доопераційної фізичної активності.

Потрібна наша консультація?

Ми завжди готові допомогти Вам