Skip to main content

Лікування злоякісного асциту та плевриту

Лікування злоякісного асциту та плевриту

Легені та органи черевної порожнини покриваються двома шарами тканини, які утворюють плевральну та черевну порожнини відповідно. У просторі між ними є невелика кількість рідини.

Консультація лікаря

plevrit-01.jpegПри деяких захворюваннях кількість цієї рідини може збільшуватися. При надлишку рідини в плевральних порожнинах (гідроторакс) це ускладнює розправлення легень при вдиху і може спричиняти задишку. Скупчення великої кількості рідини в черевній порожнині (асцит) здатне викликати задишку, болі в животі, набряки на нижніх кінцівках, зниження апетиту, почащене сечовипускання, проблеми з дефекацією.

Для усунення цих симптомів можливо проводити торакоцентез або лапароцентез. Це малоінвазивні процдеуру, які проводяться під місцевою анестезією та контролем ультразвуку. Під час торакоцентезу або лапароцентезу плевральна або черевна порожнина пунктується (проколюється) тонким катетером. Рідина витікає через катетер, і через 20-30 хвилин його видаляють. На місце проколу накладається стерильна пов'язка, яку можна буде зняти через одну добу.

Але в деяких випадках рідина накопичується настільки швидко, що лапароцентез або торакоцентез необхідно виконувати декілька разів на тиждень.

Такі часті візити в клініку можуть бути незручними для знесиленого хворобою пацієнта. Крім того, одномоментне видалення великої кількості рідини може бути шкідливим та навіть життємо небезпечним для пацієнта.

Для подолання цих обмежень були розроблені спеціальні дренажні катетери. Це гнучка трубка, яка має багато отворів, через які відбувається відтікання рідини. Один кінець такого катетеру вводиться в плевральну або черевну порожнину, а інший під’єднюється до приймача рідини, який пацієнт або його близькі можуть опорожнювати самостійно.

Частина катетеру проводиться у підшкірному «тунелі». В місці входу до шкіри катетер несе на собі муфту, яка зрощена антисептичним розчином. Така конструкція забезпечує максимальну безпеку для пацієнта, тому що інфекція зі шкіри не зможе потрапити до плевральної або черевної порожнини.

Питання та відповіді

Що таке Радіочастотна абляція?

Абляція - це метод прямого спрямованого руйнування тканин, яка досягається шляхом фізичного або хімічного/електрохімічного впливу.

Радіочастотна абляція (РЧА) є одним із варіантів абляції. Вона приваблює простотою виконання і короткою тривалістю процедури, малою кількістю ускладнень і низькою летальністю, великим обсягом пухлинної тканини, що може бути знищена.

Потрібна наша консультація?

Ми завжди готові допомогти Вам