Skip to main content

Fusion-біопсія простати

Fusion-біопсія простати

Передміхурова залоза, або простата – а це невеликий щільний орган розміром приблизно з волоський горіх. Разом з іншими залозами Вашого тіла вона бере участь у виробництві сперми.

Біопсія передміхурової залози – це процедура взяття невеликих шматочків тканини передміхурової залози. Під час біопсії ми будемо використовувати метод ультразвукового дослідження (УЗД), щоб взяти тканини з потрібних областей передміхурової залози.

Однак УЗД має ряд обмежень. Приблизно 30% підозрілих на рак вогнищ у передміхуровій залозі не візуалізуються під час ультразвукового дослідження. Це призводить до великої кількості хибно-негативних результатів біопсії передміхурової залози через високу частоту промахів при наборі тканини.

Консультація лікаря

Магнітно-резонансна томографія (МРТ) – це найбільш чутливий та специфічний метод для виявлення підозрілих на рак ділянок у передміхуровій залозі.

Fusion-біопсія (також MR-US Fusion Biopsy, фьюжн-біопсія) – це метод, завдяки якому ми суміщаємо ультразвукове дослідження в реальному часі із даними попередньо проведеної МРТ. На МРТ ми позначимо підозрілу ділянку. Тому навіть якщо ми не бачимо підозріле вогнище на УЗД, ми можемо взяти зразки саме з нього завдяки поєднанню зображень УЗД та МРТ.

 biops 01

Після біопсії шматочки тканини вивчать під мікроскопом на наявність аномальних клітин.

На що очікувати під час fusion-біопсії передміхурової залози

Безпосередньо перед процедурою з Вами ще раз поговорить лікуючий лікар. Вам встановлять внутрішньовенний катетер. Перед біопсією Вам необхідно буде зняти всі металеві предмети, тому що вони можуть порушити роботу системи Smart Fusion.

Ви ляжете на спеціальний стіл. У Вашу пряму кишку введуть місцевий анестетик. Це препарат, який зменшить неприємні відчуття від біопсії. Також через внутрішньовенний катетер Вам можуть ввести ліки, під впливом яких Ви заснете на час біопсії.

У Ваш пряму кишку введуть датчик для трансректкльного ультразвукозвукового дослідження. За допомогою голки для біопсії ми наберемо зразки тканини з підозрілої на рак ділянки Вашої передміхурової залози.

biops 02

Після завершення процедури Ви будете перебувати у палаті, де за Вашим здоров’ям спостерігатимуть медичні працівники. Вам буде потрібно залишатися в лікарні, впордовж 1-2  годин – поки ми не переконаємось, що Ви почуваєте себе добре.

Після процедури

Після біопсії та перед випискою з лікарні вам потрібно буде помочитися.

Деяка болючість та відчуття дискомфорту після біопсії є нормальними явищами, але більшість пацієнтів не відчувають болю. Якщо ви відчуваєте болючі відчуття, можете прийняти нестероїдні протизапальні засоби (НПЗЗ). Якщо вони не допоможуть, зателефонуйте до лікаря.

Протягом 3 днів після біопсії постарайтеся подвоїти кількість рідини, яку зазвичай вживаєте. Це допоможе промити сечовий міхур, запобігти інфекції та звести до мінімуму кількість крові в сечі. Крім того, це допоможе розм'якшити стілець, не допустивши подразнення прямої кишки.

Уникайте статевих контактів протягом 3 днів після біопсії.

Протягом 5 днів після біопсії вам не рекомендується:

  • заняття спортом;
  • тренування у спортзалі;
  • їзда на велосипеді;
  • підйом речей вагою понад 5 кілограмів.

Тимчасовий вплив на стілець, сечу та сперму

У вас може з'явитися кров у стільці. Також невелика кількість крові може виділитися із прямої кишки. Це може статися відразу після біопсії або протягом наступних декількох днів при випорожненні кишечника.

Кров у сечі може бути присутня протягом 1-2 тижнів після біопсії. Цей симптом може з'являтися та зникати.

Ваша сперма може мати іржаво-червоний колір до 12 тижнів після біопсії. Це може бути спричинене наявністю в ній невеликої кількості крові.

Всі питання, що цікавлять Вас, що стосуються цього методу лікування, Ви можете поставити за телефонами та електронною поштою, вказаними в розділі "Контакти". Передзвоніть або напишіть нам, і ми відповімо на всі Ваші запитання.

З результатами лікування наших пацієнтів можна ознайомитися в розділі «Історії наших пацієнтів».

Телефонуйте нам і ми постараємося Вам допомогти!

Питання та відповіді

Що таке Радіочастотна абляція?

Абляція - це метод прямого спрямованого руйнування тканин, яка досягається шляхом фізичного або хімічного/електрохімічного впливу.

Радіочастотна абляція (РЧА) є одним із варіантів абляції. Вона приваблює простотою виконання і короткою тривалістю процедури, малою кількістю ускладнень і низькою летальністю, великим обсягом пухлинної тканини, що може бути знищена.

Потрібна наша консультація?

Ми завжди готові допомогти Вам