Skip to main content

Черезшкірна нефростомія і стентування сечоводів

НЕВІДКЛАДНА ДОПОМОГА ПРИ ПОРУШЕННІ ВІДТОКУ СЕЧІ З НИРКИ БЕЗ РОЗРІЗІВ І ОПЕРАЦІЙ

Черезшкірна нефростомія і стентування сечоводів

Пухлини, рубці сечоводів, ускладнення після попередніх хірургічних втручань можуть порушувати відтік сечі з нирки. Це призводить до накопичення сечі в чашково-мисково-мисковій системі (гідронефроз) і стискання ниркової тканини, внаслідок чого орган гине. Для того, щоб врятувати нирку, необхідно штучно налагодити відтік сечі з неї - накласти нефростому або встановити стент у сечовід.

Консультація лікаря

Пункційна черезшкірна нефростомія - це встановлення в нирку спеціальної трубки, яка відводить сечу, що накопичується, назовні. Під контролем УЗД і місцевим знеболенням у нирку через шкіру в ділянці попереку вводять катетер, який зовні з'єднується із сечоприймачем.

Нефростома дає змогу ефективно впоратися з гідронефрозом. Водночас вона, на жаль, дещо обмежує якість життя пацієнта - дренажний катетер потребує постійного догляду, є ризик його зміщення або навіть випадкового видалення, можливий розвиток інфекційних ускладнень. Відіграє роль також психологічний фактор - нефростома постійно нагадує людині про її хворобу.

Для подолання цих недоліків було розроблено методику, що дає змогу відновити здавлений просвіт сечоводів і відновити фізіологічний відтік сечі в сечовий міхур - стентування сечоводів.

Стент являє собою тонкий пластиковий каркас. Він доставляється в ділянку звуження і завдяки великій радіальній жорсткості виконує каркасну функцію, тим самим не даючи стінкам сечоводів спадатися під стисненням пухлини або рубців. У результаті цього зберігається можливість відтоку сечі. Стент можна встановити як через нефростомічний отвір, так і ретрогнадно, через уретру і сечовий міхур за допомогою ендоскопа - в останньому випадку в тілі пацієнта не створюються нові проколи.

Під час стентування сечоводів зовні у пацієнта немає жодних катетерів і людина може вести звичний спосіб життя. Обидві процедури - і нефростомія, і стентування сечоводів - проводять амбулаторно, вони не потребують госпіталізації пацієнта в стаціонар.

Наші фахівці проходили навчання сучасним методикам лікування в Австрії, Німеччині, Голландії, Італії, Франції, Японії, зокрема у президента Європейського товариства кардіоваскулярних та інтервенційних радіологів (CIRSE) проф. Afshin Gangi. Досвід роботи, застосування малотравматичних методик, а також використання сучасного обладнання дає змогу успішно проводити втручання, зокрема й в ослаблених хворих.

Питання та відповіді

Що таке Радіочастотна абляція?

Абляція - це метод прямого спрямованого руйнування тканин, яка досягається шляхом фізичного або хімічного/електрохімічного впливу.

Радіочастотна абляція (РЧА) є одним із варіантів абляції. Вона приваблює простотою виконання і короткою тривалістю процедури, малою кількістю ускладнень і низькою летальністю, великим обсягом пухлинної тканини, що може бути знищена.

Потрібна наша консультація?

Ми завжди готові допомогти Вам