Skip to main content

Імплантація порт-систем для хіміотерапії

хірургічне лікування без операції

Імплантація порт-систем для хіміотерапії

Сучасний досвід показує, що багаторазові пункції вен з метою введення хіміопрепаратів можуть призводити до серйозних проблем, таких як:

  • розвиток хімічного флебіту (запалення вен),
  • облітерація (закриття) просвіту вен.
  • потрапляння протипухлинного препарату в навколишні м'які тканини, що викликає запалення і некроз.

Розвиток даних ускладнень обмежує можливості подальшого лікування та значно псує якість життя пацієнта

Консультація лікаря

Таким чином, цій категорії пацієнтів потрібен постійний, стабільний і безпечний центральний венозний доступ. Такий доступ можливо здійснити за допомогою імплантації системи постійного венозного доступу (порт-системи), яку встановлюють під шкіру в зручному для подальшого використання місці.

Імплантація порт-системи значно полегшує внутрішньовенне введення хіміопрепаратів та іншіх лікарських засобів, забезпечує максимальний комфорт і якість життя пацієнта.

Використання венозних порт-систем, замість регулярної постановки периферичних венозних катетерів, давно є "золотим стандартом" під час проведення хіміотерапії.

Про користь і зручність цієї методики свідчить статистика використання порт-систем у розвинених країнах: У Західной Європі імплантують понад 250 000 порт-систем на рік, у США - понад 400 000 на рік.

ПЕРЕВАГИ ПОРТ-СИСТЕМИ ДЛЯ ПОСТІЙНОГО ВЕНОЗНОГО ДОСТУПУ:

  • Порт-система повністю ховається під шкіру, що забезпечує гарний косметичний ефект, зменшує ризик інфікування
  • Дозволяє багаторазово безболісно вводити хіміопрепарати. При цьому не травмуються вени, знижується ризик ускладнень і скорочується період відновлення після лікування.
  • Дозволяє проводити регулярні безболісні забори крові з вени для аналізів, які необхідні для контролю стану пацієнта. При цьому немає постійного стресу перед частими і болісними уколами.
  • Порт-система може використовуватися тривалий час (до 5 років) без необхідності перевстановлення, а також може бути швидко видалена за потреби.
  • Імплантація порт-системи не створює дискомфорту і не обмежує повсякденне життя пацієнта (активна діяльність, прийняття душу, басейн).
  • Дає можливість отримати миттєвий венозний доступ за необхідності термінового введення лікарських препаратів з метою порятунку життя пацієнта.

Порт-система складається з титанового резервуара, вкритого біоінертним полімером. Зверху нього розміщена мембрана з багатошарового силікону, через яку спеціальною голкою, проколюючи шкіру та саму мембрану, вводять препарати.

До порту приєднано катетер, внутрішній кінчик якого постійно перебуває в центральній венозній судині (верхній або нижній порожнистій вені). Система повністю відокремлена від зовнішнього середовища

Імплантація порт-системи здійснюється підготовленим фахівцем - інтервенційним онкологом (радіологом) в умовах рентген-операційної з використанням сучасного високотехнологічного апарату з цифровою рентгеноскопією - ангіографа та під контролем ультразвуку.

Методика установки є мініінвазивною, відпрацьована практично і вважається відносно безпечною. Не потребує застосування загального наркозу, проводиться під місцевим знеболенням і займає близько 30-45 хвилин.

Наші фахівці проходили навчання з проведення радіочастотної абляції в провідних клініках Німеччини, Франції, Італії та Японії, брали участь у міжнародних конференціях, присвячених цій темі.

Всі питання, що цікавлять Вас, що стосуються цього методу лікування, Ви можете задати за телефонами та електронною поштою, вказаними в розділі "Контакти". Передзвоніть або напишіть нам і ми постараємося відповісти на всі Ваші запитання.

Імплантація центральних венозних порт-систем в інституті медичної радіології виконується протягом декількох років. Більш детальну інформацію щодо встановлення венозного порту ви можете дізнатись будь-яким зручним для Вас чином: "Контакти"

Питання та відповіді

ЯКІ ПОКАЗАННЯ ДО ІМПЛАНТАЦІЇ ПОРТ-СИСТЕМИ?

Імплантація порт-системи показана пацієнтам, яким планується проведення тривалого курсу системної хіміотерапії, а також пацієнтам, у яких ускладнений венозний доступ.

ЯКІ ЛІКУВАЛЬНІ МАНІПУЛЯЦІЇ МОЖЛИВО ПРОВОДИТИ ЗА ДОПОМОГОЮ ПОРТ-СИСТЕМИ?

За допомогою імплантованої порт-системи можливо:

  • проводити тривале крапельне введення хіміопрепаратів.
  • забирати венозну кров для аналізів.
  • проводити внутрішньовенні ін'єкції лікарських препаратів.
  • проводити переливання препаратів крові.
КУДИ САМЕ ІМПЛАНТУЄТЬСЯ ПОРТ-СИСТЕМА?

Порт-систему імплантують під шкіру, водночас внутрішній кінчик катетера вводять у центральну вену, в яку надходитимуть лікарські препарати.

Місце, де саме буде розташована порт-система під шкірою, підбирає лікар. Найчастіше порт розміщують у верхній частині грудної клітки, прямо під ключицею або на передній поверхні стегна.

ЯКИМ ЧИНОМ ІМПЛАНТУЄТЬСЯ ПОРТ-СИСТЕМА?

Порт-систему імплантують за допомогою мініінвазивного хірургічного втручання, яке проводять під місцевою анестезією, приблизно, протягом 30-45 хвилин. Завдяки малій травматичності операції, процес відновлення не займає багато часу - як правило, пацієнт може повернутися додому вже ввечері в день операції або наступного дня.

НА ЯКИЙ ЧАС ІМПЛАНТУЄТЬСЯ ПОРТ-СИСТЕМА

Порт-система може залишатися в організмі пацієнта стільки, скільки вважатиме за необхідне ваш лікар (але не більше 5 років).

ЯК ПРАВИЛЬНО ДОГЛЯДАТИ ЗА ПОРТ-СИСТЕМОЮ?

У перші кілька днів після імплантації слід утримуватися від важких фізичних навантажень і дотримуватися рекомендацій лікаря щодо догляду за шкірним швом (над тим місцем, куди імплантують порт-систему). Щойно це місце загоїться (зазвичай це займає 7-10 днів), більше не потрібно буде доглядати за ним, і пацієнт може повернутися до нормального ритму життя.

ЯКИМИ ГОЛКАМИ МОЖНА БУДЕ КОРИСТУВАТИСЯ?

Ін'єкції в порт-систему мають здійснюватися тільки спеціальними голками - голками Губера. Ці голки мають спеціальну заточку, яка розсовує мембрану порт-системи, не розрізаючи її. Пацієнту слід мати в запасі кілька таких голок.

ЧИ БУДЕ ПОРТ-СИСТЕМА ЗАВАЖАТИ В ПОВСЯКДЕННОМУ ЖИТТІ?

Не заважатиме. Щойно загоїться шкірний розріз над місцем імплантації (зазвичай це триває 7-10 днів), пацієнт може займатися звичайними повсякденними справами - приймати ванну, займатися фізичною роботою, плавати, бігати тощо.

ЧИ ПОТРІБНА ПОСТІЙНА ПОВ'ЯЗКА НАД ПОРТ-СИСТЕМОЮ?

Не потрібна. Пов'язку необхідно буде застосовувати тільки доти, доки заживе шкірний розріз над місцем імплантації (7-10 днів). Після цього необхідності в пов'язці немає.

ЧИ МОЖНА ПРОХОДИТИ КОМП'ЮТЕРНУ (КТ) І МАГНІТНО-РЕЗОНАНСНУ (МРТ) ТОМОГРАФІЮ З ІМПЛАНТОВАНОЮ ПОРТ-СИСТЕМОЮ?

Так, можна. Процедуру КТ і МРТ можна проходити з усіма, сучасними порт-системами, які ми використовуємо.

ЧИ МОЖНА ВИДАЛИТИ ПОРТ-СИСТЕМУ, ЯКЩО ВОНА БІЛЬШЕ НЕ ПОТРІБНА?

Так, можна. Порт-систему можна видалити в будь-який час за допомогою мініінвазивної хірургічної процедури, яка схожа на процедуру його імплантації.

Потрібна наша консультація?

Ми завжди готові допомогти Вам