Асоціація інтервенційних онкологів України
Інтервенційна онкологія це один із найсучасніших високотехнологічних напрямів клінічної онкології.
Про асоціацію
Інтервенційна онкологія – молоде направлення, яке з’явилось і розвивається з 1960-х років (для порівняння – перші хірургічні втручання були проведені у VI—VII ст. до н. е.).
В Україні методи інтервенційної радіології та онкології почали застосовувати на початку 2000-х років. Чому так пізно? Бо ці методики потребують наявність дороговартісного обладнання з техніками, які обслуговуватимуть його. Розхідні матеріали також коштують дорожче, ніж хірургічний інструментарій, і не виготовляються на території України. А сам інтервенційний радіолог має опанувати декілька спеціальностей – хірургію, онкологію, а також ультразвукову, рентген- та КТ-діагностику.
На жаль, з’явившись, методи інтервенційної радіології та онкології тривалий час не отримували визнання та розповсюдження в Україні – через все той же брак обладнання, розхідних матеріалів, навчених спеціалістів. В Українських медичних освітніх закладах не проводиться навчання з інтервенційної радіології – лікарі мають здобувати навички на закордонних стажуваннях.
Такі стажування є дороговартісними, непростими в організації, потребують досконалого знання іноземної мови. Пандемія COVID-19 закрила кордони та унеможливила поїздки до країн Європи та Азії для навчання. А повномасштабне вторгнення військ російської федерації 24 лютого 2022 року змістило акценти нашого життя та унеможливило виїзд за кордон для багатьох громадян нашої країни.
У 2020 році на базі Центру інтервенційної онкології у місті Харків була створена Асоціація інтервенційних онкологів України.
Мета Асоціації – об’єднання інтервенційних онкологів та радіологів задля сумісного навчання, обміну досвідом, спрощення доступу до світових масивів даних з інтервенційної радіології. Завдяки роботі Асоціації налагоджується співпраця між фахівцями з різних міст, проводяться лекції, школи та майстер-класи з інтервенційної радіології та онкології на території України. Закупляється необхідне обладнання, проводиться обмін контактами техніків та аплікантів для обслуговування апаратури, налагоджуються поставки розхідних матеріалів з-за кордону.
Важливим є проведення просвітницької діяльності серед колег – лікарів суміжних спеціальностей. Передові методики лікування, про які пишуть світові медичні видання, доступні в Україні. Пацієнтам більше не треба шукати лікування за кордоном – в Україні є можливість надавати пацієнтам сучасне, безпечне та мінімально інвазивне лікування в межах рідної країни.