Skip to main content

Стентування стравоходу

Стентування стравоходу

Стравохід - це трубчастий орган, яким їжа і рідини, включаючи слину, проходять із порожнини рота в шлунок при ковтанні. Пухлина стравоходу може утруднити процес ковтання. Такий розлад називається дисфагія.

Щоб полегшити ковтання, можна встановити стравохідний стент. Це порожня трубка, що вводиться в ділянку звуження стравоходу. Стент розсуває пухлину та повертає можливість ковтати їжу через кілька годин після його постановки.

Консультація лікаря

sten 01

Стравохідний стент вводиться через ротову порожнину. Для цього не потрібна операція. Установка стенту не вплине на лікування злоякісної пухлини.

Інколи пухлина призводить до утворення езофаготрахеальної нориці — патологічного сполучення між стравоходом та трахеєю або бронхом. Через це їжа та рідина закидаються у дихальні шляхи, спричинюючи їх подразнення та аспіраційну пневмонію. Стентування стравоходу також ефективно у цих випадках. Стент буде перекривати норицю та не дасть вмісту стравоходу потрапляти у трахеобронхіальне дерево.

Переваги стентування стравоходу:

  1. відсутність розрізів;
  2. безпечність та швидкість процедури;
  3. легко переноситься пацієнтом;
  4. можна починати їсти через декілька годин після постановки стенту;
  5. ефективний метод лікування стравохідних нориць.

Показання до стентування стравоходу – наявність неоперабельної пухлини, яка перекриває просвіт стравоходу та утруднює або унеможливлює ковтання їжі та рідини.

Протипоказання до стентування стравоходу:

  • порушення згортання крові, які не коригуються медикаментозно;
  • очікувана тривалість життя пацієнта менше 1 місяця;
  • «високе» розташування пухлини. В такому разі верхня частина стенту буде виходити у глотку, роблячи ковтання неможливим. В таких випадках необхідно проводити пункційну гастростомію.

На що очікувати під час стентування стравоходу.

Безпосередньо перед процедурою з Вами ще раз поговорить лікуючий лікар, а також лікар-анестезіолог. Вам встановлять внутрішньовенний катетер.

Вам видадуть капу для захисту зубів. Якщо ви носите зубні протези, їх потрібно буде зняти безпосередньо перед процедурою. Для проведення процедури ви ляжете на спину. Через ділянку звуження ми заведемо у шлунок тонкий провідник і катетер. Через внутрішньовенний катетер Вам введуть ліки, під дією яких Ви заснете на короткий проміжок часу.

Ми встановимо стент за допомогою флюороскопії (рентген у реальному часі) та ендоскопії. Встановивши стент у правильне положення, ми витягнемо всі інструменти, і залишиться лише стент.

Після завершення процедури Ви будете перебувати у палаті, де за Вашим здоров’ям спостерігатимуть медичні працівники. Вам буде потрібно залишатися в лікарні, впордовж декількох годин – поки ми не переконаємось, що Ви почуватиметеся добре.

Побічні ефекти

Ви можете відчувати дискомфорт у грудях після встановлення стенту. Зазвичай це почуття описується як тиск чи болючість.

Якщо ви відчуваєте біль, прийміть знеболювальні ліки. Ваш лікар також може прописати вам інші знеболювальні ліки.

Біль у горлі може тривати близько 24 години після проведення процедури. Для полегшення болю в горлі спробуйте розсмоктувати льодяники та пити прохолодні рідини.

Після процедури

Ви можете повернутися до звичного способу життя (наприклад, водити машину і вийти на роботу) через 24 години після процедури. Виконуйте наведені нижче інструкції з вживання їжі та напоїв протягом перших 2 днів після проведення процедури.

У день встановлення стенту пийте рідини. Також можна з'їсти суп, вівсяну чи манну кашу, але не їжте тверду їжу.

Не вживайте алкогольних напоїв протягом 24 годин після процедури.

Через 1 день після процедури можна почати їсти м'яку їжу.

Через 2 дні після процедури дозволяється тверда їжа.

Прийом їжі після встановлення стравохідного стенту

Дотримуйтесь наведених нижче інструкцій, поки у вас встановлений стравохідний стент.

Після повернення до звичайного раціону кладіть їжу в рот невеликими порціями. Завжди ретельно розжовуйте їжу, перш ніж проковтнути її.

Запивайте їжу рідиною, щоб полегшити проходження їжі стентом. Газовані напої, наприклад, содова, також сприяють просуванню їжі.

Завжди приймайте їжу у вертикальному положенні. Їжа буде легше проходити стравоходом і стентом завдяки дії сили тяжіння.

Ви можете ковтати таблетки або капсули. Проковтнувши їх, випивайте щонайменше 120 мл води.

Профілактика рефлюксу

Рефлюкс - це печіння або відчуття ситості, що піднімається зі шлунка. Для профілактики рефлюксу виконуйте наступні рекомендації:

  • залишайтеся в сидячому положенні не менше 1 години після кожного їжі.
  • спіть з піднятим на 30-45 градусів узголів'ям ліжка. Підняти узголів'я ліжка можна за допомогою подушки у формі клину. Крім того, щоб підняти раму ліжка у головах ви можете підкласти блоки.

Всі питання, що цікавлять Вас, що стосуються цього методу лікування, Ви можете поставити за телефонами та електронною поштою, вказаними в розділі "Контакти". Передзвоніть або напишіть нам, і ми відповімо на всі Ваші запитання.

З результатами лікування наших пацієнтів можна ознайомитися в розділі «Історії наших пацієнтів».

Телефонуйте нам і ми постараємося Вам допомогти!

Питання та відповіді

Що таке Радіочастотна абляція?

Абляція - це метод прямого спрямованого руйнування тканин, яка досягається шляхом фізичного або хімічного/електрохімічного впливу.

Радіочастотна абляція (РЧА) є одним із варіантів абляції. Вона приваблює простотою виконання і короткою тривалістю процедури, малою кількістю ускладнень і низькою летальністю, великим обсягом пухлинної тканини, що може бути знищена.

Потрібна наша консультація?

Ми завжди готові допомогти Вам