Skip to main content

Трансартеріальна емболізація при кровотечах

Трансартеріальна емболізація при кровотечах

Пухлини на певних етапах своєї життєдіяльності здатні викликати кровотечу. Це може статись як при нелікованій пухлині, так і на фоні протипухлинного лікування. Наприклад, сучасні методи лікування пхлин голови та шиї включають променеву терапію та різні види хіміотерапії або таргетної терапії.

Одним з життєзагрозних ускладнень є кровотеча з пухлинних судин, яка зустрічається у 10% пацієнтів із прогресуючою пухлиною. Основні причини рецидивуючих кровотеч у пацієнтів із злоякісними новоутвореннями– зростання пухлинної маси з ерозією судин та розпад пухлини на фоні протипухлинної терапії.

Консультація лікаря

Одним з життєзагрозних ускладнень є кровотеча з пухлинних судин, яка зустрічається у 10% пацієнтів із прогресуючою пухлиною. Основні причини рецидивуючих кровотеч у пацієнтів із злоякісними новоутвореннями– зростання пухлинної маси з ерозією судин та розпад пухлини на фоні протипухлинної терапії.

Найбільш розповсюджені пухлини, які викликають кровотечі:

  • пухлини голови та шиї викликають носові кровотечі або кровотечі з рота;
  • пухлини легень та середостіння викликають кровотечу з бронхіальних артерій;
  • пухлини матки та її додатків викликають кровотечі з жіночих статевих органів.

Будь-яка відкрита операція у пацієнта, який перебуває у спричиненому кровотечею важкому стані, несе в собі додатковий ризик, що часто погіршує стан хворого.

Трансартеріальна емболізація – це малоінвазивна процедура, під час якої відбувається вибіркове закриття просвіту артерій, що живлять пухлину.

Для цього через прокол шкіри під через променеву або стегнову артерію вводиться спеціальний катетер. Його кінчик заводиться в ті артерії, з яких відбувається кровотеча. Після чого повільно вводяться емболізаційні матеріали. Це може бути бути суспензія мікросфер (емболів) або спеціальні внутрішньосудинні спіралі.

Переваги трансартеріальної емболізації при кровотечах:

  1. можливість застосування в комплексі з іншими видами лікування;
  2. відсутність операційної травми;
  3. низька частота виникнення ускладнень;
  4. короткий період відновлення;
  5. необмежена кількість процедур.

На що очікувати під час трансартеріальної емболізації

Безпосередньо перед процедрою емболізації з Вами ще раз поговорить лікуючий лікар, а також лікар-анестезіолог. Вам встановлять внутрішньовенний катетер.

Ви ляжете на стіл горілиць. Шкіру на руці або на стегні оброблять антисептиком, після чого Вас накриють стерильним покриттям. В шкіру над артерією на руці або на стегні буде введено місцевий анестетик, після чого в артерію буде встановлено спеціальний пристрій – інтродьюсер. Через нього під контролем ангіографії (рентгеноскопія у режимі реального часу, направлена на візуалізацію судин) будуть вводитись катетери та провідники, якими ми досягнемо тих артеріальних гілок, з яких відбувається кровотеча. Наступний етап – введення еіболізаційного матеріалу.

Коли ми перекриємо всі судини, з яких відбувається кровотеча, інструменти будуть видалені, а на місце проколу буде накладена стискаюча пов’язка. Якщо прокол був проведений на стегні – Вам необхідно буде лежати в ліжку деякий час. Якщо використовувався доступ через артерії передпліччя або плеча – Ви зможете сидіти та ходити через 1-2 години після завершення процедури.

Після трансартеріальної емболізації

Емболізація добре переноситься пацієнтами. Однак після проведення процедури інколи виникають деякі очікувані побічні ефекти, так званий "постемболізаційний синдром".

"Постемболізаційний синдром" може проявлятися виникненням болю, нудоти, блювоти, підвищенням температури тіла. Дані симптоми викликані некрозом (змертвінням) пухлинної тканини і зазвичай виникають після проведення емболізації великих пухлинних мас.

Ці побічні ефекти знимаються введенням знеболювальних, протиблювотних і жарознижувальних препаратів. Зазвичай ці симптоми самостійно зникають протягом 24 годин після проведення операції.

Вам потрібно буде деякий час залишатися в лікарні, поки ми не переконаємось, що Ви почуваєте себе добре. Після виписки Ви зможете вести звичайний спосіб життя та повернутись до протипухлинного лікування.

Всі питання, що цікавлять Вас, що стосуються цього методу лікування, Ви можете поставити за телефонами та електронною поштою, вказаними в розділі "Контакти". Передзвоніть або напишіть нам, і ми відповімо на всі Ваші запитання.

З результатами лікування наших пацієнтів можна ознайомитися в розділі «Історії наших пацієнтів».

Телефонуйте нам і ми постараємося Вам допомогти!

Питання та відповіді

Що таке Радіочастотна абляція?

Абляція - це метод прямого спрямованого руйнування тканин, яка досягається шляхом фізичного або хімічного/електрохімічного впливу.

Радіочастотна абляція (РЧА) є одним із варіантів абляції. Вона приваблює простотою виконання і короткою тривалістю процедури, малою кількістю ускладнень і низькою летальністю, великим обсягом пухлинної тканини, що може бути знищена.

Потрібна наша консультація?

Ми завжди готові допомогти Вам