Skip to main content

Лікування гідроперикарду

Лікування гідроперикарду

Ваше серце знаходиться у перикарді, який ще незивають серцевою сумкою. Це два листка, які оточують серце, тим самим відокремлюючи його від інших органів. Між листками перикарду в нормі знаходиться невелика кількість рідини.

Гідроперикард – це патологічне збільшення кількості цієї рідини. Внаслідок цього серце не може нормально скорочуватись. Велика кількість рідини (більше 150 мл), що швидко накопичилась у порожнині перикарду, призводить до тампонади серця. Це життєзагрозливий стан, при якому порушується наповнення серця кров’ю, знижується серцевий викид, що може призвезти до загибелі пацієнта.

Консультація лікаря

Основні причини гідроперикарду та тампонади серця:

  • перикардит;
  • травми грудної клітки;
  • інфаркт (у т.ч. і перенесений);
  • серцева недостатність;
  • ниркова недостатність;
  • захворювання сполучної тканини (наприклад, ревматоїдний артрит);
  • зниження рівню білків плазми крові;
  • пухлини органів грудної клітки;
  • метастатичне ураження перикарду;
  • опромінення органів грудної клітки

Боротьба з гідроперикардом спрямована на лікування захворювання, яке спричинило цей стан. При невеликому обсязі випоту призначають діуретики (сечогінні засоби), які виводять зайву рідину з організму пацієнта. При великій кількості рідини або при стійкості до лікування діуретиками необхідно проведення перикардіоцентезу.

Перикардіоцентез – це процедура, під час якої зайва рідина з порожнини перикарду видаляється через тонкий катетер. В деяких випадках рідина накопичується настільки швидко, що стає необхідною постановка дренажного катетери.

Це гнучка трубка, яка має багато отворів, через які відбувається відтікання рідини. Один кінець такого катетеру вводиться в порожнину перикарду, а інший під’єднюється до приймача рідини.

На що очікувати під час перикардіоцентезу або постановки постійного дренажного катетеру

Безпосередньо перед процедурою з Вами ще раз поговорить лікуючий лікар, а також лікар-анестезіолог. Вам встановлять внутрішньовенний катетер.

Вам виконають місцеву анестезію (укол на передній грудній стінці, після якого Ви не будете відчувати болю). Після цього ми виконаємо прокол тонким катетером, через який видалимо зайву рідину. Або введемо у серцеву сумку спеціальний дренажний катетер.

На місце проколу або постановки дренажу буде накладена стерильна пов’язка.

Отримана рідина може бути направлена на цитологічне дослідження. Це допоможе встановити причину гідроперикарду.

Після завершення процедури Ви будете перебувати у палаті, де за Вашим здоров’ям спостерігатимуть медичні працівники. Вам буде потрібно залишатися в лікарні, впордовж декількох днів – поки ми не переконаємось, що Ви почуватиметеся добре.

Всі питання, що цікавлять Вас, що стосуються цього методу лікування, Ви можете поставити за телефонами та електронною поштою, вказаними в розділі "Контакти". Передзвоніть або напишіть нам, і ми відповімо на всі Ваші запитання.

З результатами лікування наших пацієнтів можна ознайомитися в розділі «Історії наших пацієнтів».

Телефонуйте нам і ми постараємося Вам допомогти!

Питання та відповіді

Що таке Радіочастотна абляція?

Абляція - це метод прямого спрямованого руйнування тканин, яка досягається шляхом фізичного або хімічного/електрохімічного впливу.

Радіочастотна абляція (РЧА) є одним із варіантів абляції. Вона приваблює простотою виконання і короткою тривалістю процедури, малою кількістю ускладнень і низькою летальністю, великим обсягом пухлинної тканини, що може бути знищена.

Потрібна наша консультація?

Ми завжди готові допомогти Вам