Skip to main content

Емболізація маткових артерій

ОПЕРАЦІЯ ВІДМІНЯЄТЬСЯ

Емболізація маткових артерій

Міома (фіброміома, лейоміома) матки – це доброякісне утворення, яке розвивається в м'язовій стінці органу. Ця пухлина зустрічається у 20-50% жінок. Тобто щонайменше у кожної п'ятої жінки протягом життя.

Більшість пацієнток навіть не підозрюють про своє захворювання. Клінічно фіброміома може проявлятися тривалими рясними місячними (може бути навіть важка анемія - стан, за якого знижується концентрація гемоглобіну крові, виникає загальна слабкість, швидка стомлюваність, задишка під час фізичного навантаження, блідість шкірних покривів, сухість шкіри, випадає волосся та з'являються зміни нігтів), тазові болі (внаслідок тиску вузлів на прилеглі органи), біль під час статевого акту, прискорене сечовипускання (через тинення збільшеної матки на сечовий міхур).

Консультація лікаря

Нині існує кілька способів лікування міоми матки:

  1. Медикаментозний (гормонотерапія)
  2. Хірургічний (міомектомія, гістеректомія)
  3. Емболізація маткових артерій

ЕМБОЛІЗАЦІЯ МАТКОВИХ АРТЕРІЙ

Являє собою сучасну мініінвазивну методику лікування міоми матки. Суть цієї методики полягає у внутрішньоартеріальному введенні дрібних частинок (емболів) безпосередньо в гілки маткових артерій, які кровопостачають міому. При цьому відбувається закриття просвіту цих судин (емболізація) і відповідно припинення кровопостачання міоматозних вузлів. Після втрати кровопостачання міоматозні вузли заміщуються сполучною тканиною, що в кінцевому підсумку призводить до їх значного зменшення або повного зникнення.

Емболізацію маткових артерій проводять у спеціальній операційній, під контролем ангіографа (сучасного цифрового рентген-апарату, що дає змогу виконувати внутрішньосудинні втручання). Емболізація не вимагає застосування загального наркозу і проводиться під місцевою анестезією.

За допомогою введення контрастної речовини і постійного візуального ангіографічного контролю, лікар заводить тонкий внутрішньосудинний катетер через прокол у стегновій артерії таким чином, щоб його внутрішній кінець опинився безпосередньо в матковій артерії. Після цього, через просвіт катетера внутрішньоартеріально вводять емболи, що блокують кровотік у цих артеріях. По черзі катетеризуються і емболізуються права і ліва маткові артерії.

Нині різні виробники випускають цілу низку емболів, що відрізняються за своїми фізичними властивостями і розмірами. Всі вони являють собою суспензію дрібних частинок, вироблених з різних біологічно інертних матеріалів. Залежно від матеріалу, емболи можуть бути розсмоктувальними і постійними (нерозсмоктувальними), сферичними і несферичними, мати різний розмір частинок.

Для емболізації маткових артерій, як правило, використовують сферичні емболи різних розмірів, залежно від діаметра судини, що закривається, від 300 до 900 μm. Слід використовувати тільки емболи, що не розсмоктуються, які при введенні в судину закривають її просвіт назавжди, оскільки відновлення кровотоку артеріальною судиною, яка живить вузол, призведе до відновлення росту міоматозного вузла.

Тривалість проведення емболізації маткових артерій, як правило, залежить від анатомічних особливостей (варіантів відходження маткових артерій, їхньої звивистості) і займає від 15 хвилин до 1 години.

Після проведення емболізації маткових артерій відмічається зменшення об'єму та тривалості менструальних кровотеч, зменшуються або зникають симптоми здавлення сусідніх органів. Зменшення розмірів міоматозних вузлів відбувається поступово протягом кількох місяців (найактивніше протягом перших 6 місяців).

Однією з важливих переваг емболізації маткових артерій, порівняно з хірургічними методами лікування міоми матки, є збереження здатності до дітородіння.

Понад 98% пацієнток після проведення емболізації маткових артерій не потребують більше жодного додаткового лікування з приводу міоми матки.

Таким чином, позбутися міоматозних вузлів можна без операції. Без рубців і шрамів. Без рани, що довго загоюється. Без болю. Без страждань.

Наші фахівці проходили навчання за кордоном і застосовують методики, які дають змогу пацієнткам уже через кілька годин, після проведеного лікування, повернутися до активного повноцінного життя. Завдяки малій травматичності та високій ефективності, емболізація маткових артерій може бути виконана жінкам, яким протипоказані традиційні хірургічні втручання.

Додаткову інформацію щодо емболізації маткових артерій Ви можете отримати в розділі "Питання і відповіді"

Якщо у Вас є питання щодо цього методу лікування, Ви можете отримати консультацію за телефоном або електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Питання та відповіді

У чому заключається суть процедури?

Суть цієї методики полягає у внутрішньоартеріальному введенні дрібних частинок (емболів) безпосередньо в гілки маткових артерій, які кровопостачають міому. При цьому відбувається закриття просвіту цих судин (емболізація) і відповідно припинення кровопостачання міоматозних вузлів.

Яка перевага?

Однією з важливих переваг емболізації маткових артерій, порівняно з хірургічними методами лікування міоми матки, є збереження здатності до дітородіння.


Потрібна наша консультація?

Ми завжди готові допомогти Вам